Autiscentrum logo
menu

Ikona oddělovače Relaxace na harmonizačním lůžku

Prvně se děti s autismem setkaly s harmonizačním lůžkem na letním táboře pro rodiny dětí s autismem na Bukové. Po pozitivních reakcích jsme se rozhodli toto lůžko pořídit do Autis Centra. Naše harmonizační lůžko sestavil na zakázku pro muzikoterapeutku Mgr. Danu Pšeničkovou výrobce hudebních nástrojů pan Karel Hanzík z Podlesí u Příbrami.

Toto dřevěné lůžko je opatřeno po obou stranách speciálními 45-ti strunami, na které hraje muzikoterapeutka různé harmonizující tóny a melodie. Deska lehátka je ze smrkového dřeva, rám se strunami je z javoru. Celé lůžko, na kterém leží klient, tak rezonuje a přenáší vibrace do celého těla. Tato rezonanční terapie je založena na tisíce let osvědčených zkušenostech, jako první léčil nemocné vibracemi strun tzv. monochordu už před 2 500 lety Pythagoras.

Naši klienti, kteří jsou obvykle smyslově velmi citliví, reagují na tuto terapii celkovým zklidněním, snížením napětí, uvolněním, navázáním očního kontaktu nebo komunikace s terapeutem. U menších dětí nebo klientů, kteří vyžadují přítomnost rodiče, je rodič muzikoterapii přítomen, může s dítětem ležet na lůžku.

 

Hlavička pozadí