Autiscentrum logo
menu

Ikona oddělovače Podporují nás

Jana Šrejma Kačírková
operní pěvkyně – sopranistka

„Každý má svůj svět, ve kterém se chce cítit dobře a být respektován. Lidé s autismem jsou na tom stejně.“

Od chvíle, kdy se Jana Šrejma Kačírková, rodačka z jihočeského Vidova, setkala s rodinami pečujícími o děti s autismem, věděla, že existují lidé, kteří vidí svět jinýma očima. Dlouho se nerozmýšlela a v roce 2019 se stala patronkou Autis Centra. V témže roce pro Autis Centrum uspořádala charitativní vánoční koncert a s rodinami a dětmi s autismem se od té doby setkává pravidelně.

Jana Šrejma Kačírková je stálou členkou souboru opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Národního divadla Brno, stálým hostem Jihočeského divadla v Č. Budějovicích a Slovenského národního divadla v Bratislavě. Je držitelkou tří cen Thálie a tří ocenění Jihočeských Thálií. A také je to člověk se srdcem na pravém místě!

 

 

PhDr. Iva Nesnídalová
klinická psycholožka
členka dozorčí rady Autis Centrum, o.p.s.

„Rodiče dětí s postižením potřebují podporu a pochopení, aby mohli pečovat a mít pro své děti úsměv na rtech. Úsměv má mocnou sílu a nikdy nelze podceňovat jeho pozitivní účinky.“

PhDr. Iva Nesnídalová stála u zrodu Autis Centra. Dobře věděla, že při péči o dítě s autismem je třeba podpořit celou rodinu. Pro rodiče má vždy laskavá slova, nezapomene nikdy na sourozence a pro samotné děti s autismem má velké pochopení. Vážíme si její podpory a porozumění autismu, protože jen ten kdo porozumí, může pomoci.

 

Hlavička pozadí