Autiscentrum logo
menu

Ikona oddělovače Projekty a akce v roce 2019

Charitativní akce „MaRUNka běh 2019“

Nesmírně si vážíme daru ve výši 34 760 Kč, který Autis Centru věnovala rodina Marušky Jarošové. Našemu centru Maruška pomáhala a starala se s velkou ochotou a pečlivostí o děti s autismem. Maruška však nečekaně odešla z tohoto světa. Besednickým MaRUNka během si nechceme připomínat její odchod, ale naopak si připomenou to, jaká Maruška byla. Maruška vždy myslela na druhé, snažila se pomáhat všem kolem sebe a měla dar spojovat lidi. Maruška ráda běhala a zajímala se o charitu. MaRUNka běh může pokračovat v její započaté práci, které se chtěla věnovat i v budoucnu.

  • Výtěžek MaRUNka běhu bude použit na speciální vybavení stacionáře pro dospívající a dospělé klienty s autismem, o které se Maruška starala. Výstavba stacionáře v Autis Centru bude započata v roce 2020. Klientům, kterým Maruška pomáhala, tak MaRUNka běh pomůže i v budoucnu.

 

Projekt „Včasná pomoc pro rodiny dětí s autismem“

V rámci programu „Globus Lepší svět“ byl podpořen projekt Včasná pomoc pro rodiny dětí s autismem.

Projekt byl zaměřen na včasnou pomoc rodinám dětí s autismem ve věku 1,5 až 7 let. V rámci projektu získali rodiče kompetence potřebné k rozvoji dítěte s autismem. Díky projektu byla realizována supervizní setkání rodičů s psychoterapeutem Mgr. Přemyslem Mikolášem z ADAM – autistické děti a my a odborné znalosti pracovníků Autis Centra. Pro ranou péči Autis Centra byly zakoupeny speciální pomůcky, kterými byla vybavena půjčovna centra.

Osvětová akce „Modrý běh 7. ročník“

Letošního Modrého běhu v českobudějovické Stromovce se zúčastnilo bezmála 500 běžců! Měli jsme obrovskou radost za takovou podporu díky níž víme, že naše práce má smysl. Celkový výtěžek akce byl 136 000 Kč a byl použit na provoz Autis Centra a zakoupení nového vozu pro ranou péči.

 

Charitativní „Andělské akce“

Neuvěřitelná částka 131 253 Kč se pro naše klienty podařila nashromáždit díky vám všem, kteří jste se přišli v předvánočních dnech bavit na Andělské akce. Moc děkujeme Barča Povišerová za osobní nasazení a jejímu týmu za skvělou organizaci.

  • Výtěžek Andělských akcí byl částečně použit na vybudování houpaček pro naše dospělé klienty. Ve zbytku budou finance použity na speciální vybavení stacionáře pro dospívající a dospělé klienty s autismem, jehož výstavba začne v roce 2020.

 

Projekt „I dospělí se rádi houpají“

Houpačky pomáhají klientům s autismem relaxovat, aktivovat smyslové vnímání, dodávají jim pocit pohody a umožňují vyplnit jejich volný čas. Pobyt na houpačkách je pro některé z nich velmi žádoucí a vyhledávanou činností jak přes týden v rámci sociálně aktivizační činnosti, tak o víkendech při odlehčovacích pobytech. V rámci projektu byly pořízeny speciální houpačky s vyšší nosností v hodnotě 116 470 Kč pro dospělé klienty s autismem.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice, a to ve výši 40 000 Kč. Na projektu se v rámci Burzy filantropie pořádané organizací DialogCB, z.s. podíleli INPRESS tiskárna, Holistic management, TKP geo, ČEVAK, a.s., Industrial advisors, s.r.o., Ging, s.r.o., celkovou částkou 40 774 Kč. Dále byly na vybudování houpaček pro dospělé klienty využity finanční prostředky Andělských akcí ve výši 35 696 Kč.

 

 

Hlavička pozadí